В’ячеслав Грозний – найкращий тренер 11-го туру УПЛ
2018-10-08

Головного тренера київського «Арсеналу» В’ячеслава Грозного було визнано Всеукраїнським об’єднанням тренерів найкращим в 11-му турі Прем’єо-ліги!

Його підопічні обіграли в виїзному матчі бронзового призера минулої першості УПЛ та цьогорічного учасника Ліги Європи полтавську «Ворсклу», відзначивши дебют нового спеціаліста перемогою – 2:0.

Переможний середній бал В’ячеслава Грозного склав показник 4,6, виходячи з наcтупних критеріїв:

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перемога над статусним і значно більш досвідченим опонентом – це не лише суттєве покращення турнірних позицій («Арсенал» знову може реально претендувати на те, щоб уже в наступному турі покинути останнє місце), а й серйозний психологічний виграш аутсайдерів, які можуть повірити в свої сили.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Про якісь кадрові втрати перед матчем не повідомлялося, але кадрова робота все одно гостро стояла перед новим тренерським штабом. «Арсенал» по ходу сезону пережив величезну ротацію, у болісних пошуках лише розпал осені почав виявлятися якийсь награний основний «кістяк». Тому найважчим для Грозного завданням було встигнути менш як за тиждень ознайомитися з можливостями та поточною формою нових підопічних. Що, втім, не нове завдання для досвідченого спеціаліста.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Зі складом «каноніри» вгадали. Після певної перерви повернулися в склад Дубинчак, Оріховський та Лола, з’явився у стартовому складі Баланюк, який у матчі з «Динамо» покинув поле, не догравши й одного тайму – зворотною заміною. Команда витримала в Полтаві й фізично – свідчення цьому лише дві пізні заміни.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Арсенал» по ходу сезону пережив кілька суттєвих перебудов. Постійний пошук призвів до того, що команда вже мала практику гри навіть за таких різних схем, як 4-2-3-1 чи 4-4-1-1. До того ж, мінус у вигляді постійної ротації дав плюс – більшість гравців були задіяні в попередніх матчах. Грозний використав номінальну схему 4-3-3, яка перебудовувалася залежно від фази гри. Заміни відбувалися по позиціях, першопочатковий план (витримати стартовий натиск та за рахунок швидкості скористатися втомою суперників у другому таймі) спрацював.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Про якісь чіпкі тенденції говорити поки що зарано, але відзначити нам уже є що. «Арсенал» вперше в чемпіонаті зіграв без пропущених м’ячів. Вдруге в сезоні УПЛ виграв на виїзді. Вперше виграв не мінімально. Вперше здолав суперника із лідируючої п’ятірки. Повернув відставання від передостаннього місця до 2 очок, які реально обіграти й за один матч.

Медіацентр ФК «Арсенал-Київ»